Skocz do zawartości
hivonzooo

Głosna paraca wiatraków...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam mały problem. Od jakiegoś czasu moja konsola załącza mocną pracę wiatraków. Wiatraki pracują na takich obrotach jak w Fan Tescie. Konsole mam od około miesiąca, i nie wiem czy oddać na gwarancję :/, konsolka jest świetna więc nie chce jej się pozbywać na 2 tyg. Poniżej zamieszczam foty w jakim miejscu konsola się znajduje (może to wina słabej cyrkulacji powietrza, lecz z tyłu ma 30 cm.)

Dziwne jest to, że raz włączają się po 10 min, a czasami gram kilka godzin i nic :/ np. dziś po 10 min w Folding&Home załączyły się i przestały kręcić po 7 min, a w B:BC demo online po 1 rundce :/ Proszę o pomoc i z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka temperatura panuje u Ciebie w domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na upały panujące za oknem, w domu też sie robi cieplej więc bądź bardziej wyrozumiały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp. pokoju to nie wiem, lecz jest duszno. To co mam poczekać aż opadną upały i zobaczyć czy tak dalej będzie ? (mam ps3 40b)

lecz w konsoli, nawet po wystawienu przed szafkę, włącza sie również fan test, a gdy wiatraki się wyłączyły, Foldin&Home się zawiesiło :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przez te upaly;/

Ja tez tak mam MIMO INTERCOOLERÓW;/Ale glosniej mi chodzi gdy gram 3h;/a potem to sie znowu wycisza;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esh, czytajcie ze zrozumieniem, mi chodzi o to że załącza się FAN TEST !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co masz na mysli ze "zalacza sie fan test" ? przeciez ta procedure uruchamiasz ty sam recznie, a nie dzieje sie to z automatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mu pewnie o to, że konsola pracuje tak głośno jak podczas fan testu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
esh, czytajcie ze zrozumieniem, mi chodzi o to że załącza się FAN TEST !!

Teraz pytanie rozsądkowe:

Czy serio działają tak głośno czy też "troszkę" przesadzasz i koloryzujesz?

Jeśli to drugie to sprawdź konsolkę w jakimś chłodnym pomieszczeniu.

Jeśli to pierwsze to oddawaj do serwisu.

Dziękuję za uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, pracuje jak podczas FAN TESTU, dziś normalnie włączyłem F&H, to po 10s mi się włączyły "dmuchawice" :/ (a grałem wcześniej tylko 1 rundkę w demo Top Spin 3)

Wczoraj konsole przestawiłem z miejsca gdzie leży, na wolną przestrzeń, to było identycznie :/

Konsole mam kupioną w Saturnie, jak myślicie, wymienią mi ją od razu ?? (ponieważ nie chce jej się pozbywać, jeszcze się nie nacieszyłem ) czy będę musiał czekać ??

Dzisiaj przestawię ja gdzie indziej, i się "obaczy"

PS. Konsolka na początku pracuje cicho, potem słyszę jak przeskakują biegi, aż na jeden z najwyższych, no i odkurzacz zaczyna pracować :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu serwisował, bo potem się spali i będzie bieda. Takie głośne pracowanie wiatraków nie jest normalne, nawet przy tej pogodzie. U mnie jest w pokoju stosunkowo ciepło, a konsoli, nawet po kilku godzinach grania, praktycznie nie słychać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bywa w pokoju gorąco. konsola stoi kolo tv na szafce. w pokoju jest palone i jeszcze ani razu nie słyszałem wyższego biegu tak jak to opisujecie. Czasem po dłuższym graniu da się w nocy usłyszeć Peeskę ale w dzień gdy dochodzą inne odgłosy z zewnątrz nie ma szans żeby ja usłyszeć nawet jak się do niej zbliżę na pół metra. Jest prawie bezszelestna więc jeśli pracuje za głośno to radziłbym ją oddać tylko zastanawiam sięczy serwis bądź sklep przyjmni konsolę jeżeli wszystko działa i "tylko" za głośno pracuje.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, wystawilem konsole, to w grach chodzi w miare cicho, lecz gdy wchodze w F&H, to dalej wiatraki tak chodza, moze to wina F&H? Usunac z dusku i na nowo wgrac? Co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, przem jesteś pewien ??

jak tak to podasz mi linka do tego problemu ?? Przeczesałem całe forum i nigdzie znaleźć nie mogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było trochę czasu temu, poszukaj w archiwum Forum jak chcesz Ale przecież nic Ci się nie stanie jak usuniesz F@H i wgrasz go na nowo

Poprawka: W archiwum jednak nie ma, może temat został usunięty, albo słabo szukałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esh, nie pomaga, konsole czyściłem już nawet odkurzaczem, ale przy F&H dalej to samo, niestety :/ Co jest dziwne to to, że przy grach chodzi na ok. (ze słuchu) 3-4 biegu. Wie ktoś jak można by zareklamować taką konsolę?? Wątpię żeby mi wzięli na gwarancję ponieważ konsola "chodzi za głośno :/"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie powinno pomóc, ale jeżeli nie pomogło, to nic nie poradzę... Może za długo grasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za pomoc, byłem już 1 nogą w serwisie, ale mama mnie powstrzymała, żebym tylko poszedł się tylko zapytać xD

Więc 1 dnia przeczyściłem odkurzaczem, lecz to nic nie dało. 2 dnia, podczas odkurzania domu, złapałem za odkurzacz, i ostatnią nadzieją wyczyściłem konsolę... i zadziałało !!! Dla testów włączyłem Folding&Home na 30 min, i nic, nie było żadnego Fan Testu !!! Ach, ale mi ulżyło, ponieważ nie chciałem konsoli oddawać do serwisu Dzięx chłopaki :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×