Skocz do zawartości
Pips

Lepszy obraz

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten topic tylko jako małą ciekawostkę bo może nie wszyscy wiedzą ale jeżeli mamy HDTV to należy iść do Settings>Display Settings>RGB Full Range (HDMI) i ustawić na "FULL" wtedy mamy najlepszy obraz (czyli z 10 razy lepszy niż na Limited) mój kolega o tym nie wiedział więc pewnie też większość z was o tym nie wie. Tym właśnie sposobem fanboye x360 robią te wszystkie porównywania i włączają opcję Limited aby PS3 miało gorszą grafikę.

Tu widać porównanie pomiędzy Limited a tym super FULL

Więc jeżeli macie ją wyłączoną to się natychmiast przestawcie bo warto <3

EDIT:

Oczywiście włączcie jeszcze Super White, te dwie opcję sprawią że obraz będzie miodzio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt,obraz jest lepszy duzo wyrazniejszy przynajmniej w Army Of Two

taka drobnostka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I należy także włączyć Super White

Bardziej soczyste kolory teraz są

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem o tym. Rzeczywiście, obraz wyraźniejszy. Wielkie dzięki Pips

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz o wiele lepszy. Dzięki za info. Wielu osobom to pomoże. A co zmienia "Cross color reduction filter"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obraz o wiele lepszy. Dzięki za info. Wielu osobom to pomoże. A co zmienia "Cross color reduction filter"?

Filtr redukujący zniekształcenia kolorów po podłączeniu przewodem AV (kompozytowy) lub S VIDEO.

Bylo juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tym właśnie sposobem fanboye x360 robią te wszystkie porównywania i włączają opcję Limited aby PS3 miało gorszą grafikę.

Nic nie wlaczaja, bo "Limited" to opcja domyslna. Wszystkie ustawienia ekranu sa robione na DOMYSLNYCH ustawieniach, a to ze Sony nie umie ich poprawnie przygotowac to nie wina fanbojow X360...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie wlaczaja, bo "Limited" to opcja domyslna. Wszystkie ustawienia ekranu sa robione na DOMYSLNYCH ustawieniach, a to ze Sony nie umie ich poprawnie przygotowac to nie wina fanbojow X360...

Dla mnie to wina nie sony a fanboyow x360 bo sony wie że nie każdy ma HDTV dlatego ta opcja nie będzie zawsze włączona, chyba że jakoś by ustawili że z włączeniem HDMI włączają się te opcje : o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zal mi was! Od czego leszcze macie instrukcje obslugi? A po co mi instrukcja, przeciez kazdy glupi to podlaczy, jasne tylko nawet przegladajac mozna napotkac sie na takie smaczki w opcjach. Jednak czesc woli poldaczyc wszystko na pale byle by bylo, a potem okazuje sie ze to nie dziala i tamto, a to sie konsola zepsula itd. Ludzie, czytajcie, to naprawde nie boli!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno o tym czytałem. Grafikę to faktycznie polepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooooo, odrazu widać róznicę ! Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro jest rozmowa o obrazie to powiedzcie mi hdmi czy component bo podłączajac na zmiane nie widziałem wiekszej różnicy a nawet sa plusy componenta bo obraz ma wieksze nazycenie kolorów w 1080p i nizszych tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro jest rozmowa o obrazie to powiedzcie mi hdmi czy component bo podłączajac na zmiane nie widziałem wiekszej różnicy a nawet sa plusy componenta bo obraz ma wieksze nazycenie kolorów w 1080p i nizszych tez

Zdecydowanie HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie HDMI.

a tak na serio mozesz podac różnice ?

dzwiek odpada bo leci optyką czyli nie bedzie uzywany w hdmi , tak bioroac pod uwage lcd 32' hd to na serio nie widac moim zdaniem róznicy , mam kabel component i teraz nie wiem czy inwestowac 90zł w hdmi (wim ze sa tansze) czy po prostu kupic bro i relaxowac sie przy grach poprzez component :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak na serio mozesz podac różnice ?

dzwiek odpada bo leci optyką czyli nie bedzie uzywany w hdmi , tak bioroac pod uwage lcd 32' hd to na serio nie widac moim zdaniem róznicy , mam kabel component i teraz nie wiem czy inwestowac 90zł w hdmi (wim ze sa tansze) czy po prostu kupic bro i relaxowac sie przy grach poprzez component :]

90zl za kabel HDMI ?

zalatwie Ci za 25zl a reszte przepijemy:)

roznice miedzy hdmi a component

link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde... full RGB range wcale nie poprawi wam jakosci kolorwo.. to jakas zbiorowa halucynacja!! przy limited nie jest uzywane pelna gama czarnego. dzieki temu w TV, ktore nie obsluguja opcji full RGB (a tak sie sklada ze wiekszosc wciaz sprzedawanych LCD tego nie obsluguje) mozemy zauwazyc roznice miedzy ceiniami a calkowiecie czarnymi obszarami. zaciagnijcie na konsoli jakikolwiek obrazek do kalibrowania jasnosci ekranu, a przekonacie sie, ze przy wlaczonej opcji full RGB nie zobaczycie ciemniejszych odcieni szarosci!!!

to samo tyczy sie superwhite... zreszta uzywane jest tylko do odtwarzania filmow (DVD, BD), wiec nie kitujcie, ze teraz nagle macie swietne kolorki.....

----

Na deser kilka obrazkow do kalibracji: 1 - 2 - 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak na serio mozesz podac różnice ?

dzwiek odpada bo leci optyką czyli nie bedzie uzywany w hdmi , tak bioroac pod uwage lcd 32' hd to na serio nie widac moim zdaniem róznicy , mam kabel component i teraz nie wiem czy inwestowac 90zł w hdmi (wim ze sa tansze) czy po prostu kupic bro i relaxowac sie przy grach poprzez component :]

90 zł? Chyba 10 metrowy kabel Ja za swój dałem 40 zł jest długości 5m. Spisuje się świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
90zl za kabel HDMI ?

zalatwie Ci za 25zl a reszte przepijemy:)

roznice miedzy hdmi a component

link

no własnie potrzebowałem wizualnie zobaczyc ocb czyli różnica to ostrość a co do kabli za 25zł.....to nie jestem do takich przekonany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
90zl za kabel HDMI ?

zalatwie Ci za 25zl a reszte przepijemy:)

roznice miedzy hdmi a component

link

Ja poprosze! przynajmniej 2m, wiecej nie potrzeboje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu jest hurtownia tego typu sprzętu która ma oferty na Allegro.Dodam bardzo atrakcyjne ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
We Wrocławiu jest hurtownia tego typu sprzętu która ma oferty na Allegro.Dodam bardzo atrakcyjne ceny.

to moze zaproponujesz jakis link konkretny?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurde... full RGB range wcale nie poprawi wam jakosci kolorwo.. to jakas zbiorowa halucynacja!! przy limited nie jest uzywane pelna gama czarnego. dzieki temu w TV, ktore nie obsluguja opcji full RGB (a tak sie sklada ze wiekszosc wciaz sprzedawanych LCD tego nie obsluguje) mozemy zauwazyc roznice miedzy ceiniami a calkowiecie czarnymi obszarami. zaciagnijcie na konsoli jakikolwiek obrazek do kalibrowania jasnosci ekranu, a przekonacie sie, ze przy wlaczonej opcji full RGB nie zobaczycie ciemniejszych odcieni szarosci!!!

to samo tyczy sie superwhite... zreszta uzywane jest tylko do odtwarzania filmow (DVD, BD), wiec nie kitujcie, ze teraz nagle macie swietne kolorki.....

----

Na deser kilka obrazkow do kalibracji: 1 - 2 - 3

To fajnie że na tym filmiku z tymi opcjami tak poprawia grafikę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No i kolejny raz zrobił się OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×