Skocz do zawartości
CZeSIOPL

XFPS * RATEUP * PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Cos mi sie tak jednak wydaje, ze problem bedzie z myszka, mianowicie gracze PC-tow beda musieli sie przyzwyczaić do innej szybkosci ruchu myszki, chyba ze bedzie dalo sie to zmienic;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem jest dobra czułość oraz można zwiększyć czułość w tym adapterze , i najlepiej podłączyć jakąś mysz laserową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież myszkę i klawiaturę można podłączyć do PS3 beż żadnego adaptera....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wystarczy podłączyć myszki i klawy bo i tak nie będzie działać w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz podczas grania na ps3 będziemy się czuli jak na piecu , granie w FPS będzie łatwiejsze i przyjemniejsze.

"latwiejsze i przyjemniejsze" wyklucza "bedziemy czuli sie jak na piecu"

"bedziemy czuli sie jak na piecu" wyklucza "latwiejsze i przyjemniejsze"

IMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wystarczy podłączyć myszki i klawy bo i tak nie będzie działać w grze.

I bardzo dobrze. To jest konsola a nie komputer PC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie caly urok konsoli w tym, ze gra sie na padzie:P przynajmniej dla mnie;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie caly urok konsoli w tym, ze gra sie na padzie:P przynajmniej dla mnie;]

Dokładnie! Cała frajda polega na nauczeniu się gry na padzie! Dla mnie pad przebija mysz i klawiaturę 10000 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Cena, ponad 300zł za to, haha, no oszaleli lol

2. Gość piszę, że kompatybilne, ze wszystkim grami na PS3, jak coś może być kompatybilne, jak nie jest!? Jeśli programiści nie zaimplementowali w grze takiej możliwości, to jak zrobi to urządzenie?

3. Po co kupować coś, co jest zbędne, gdy KiM podłączamy bez stresu bezpośrednio do konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale ten sprzecik sie programuje na guziki na padzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. Gość piszę, że kompatybilne, ze wszystkim grami na PS3, jak coś może być kompatybilne, jak nie jest!? Jeśli programiści nie zaimplementowali w grze takiej możliwości, to jak zrobi to urządzenie?

Myszka przejmuje funkcję gałek, przyciski z pada są przypisywane do LMB/RMB i klawiatury. Gra widzi, że podłączony jest pad, więc można z tego korzystać bez względu na to, czy są wspierane przez grę KiM, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym pobudzić poprzednie pytanie "czy ktoś może opisać jak to działa" (tylko osobiste doświadczenie). Konkretnie chodzi mi o precyzję optyki chodź to już nie tylko rzecz jasna sprawa samego XFPS'a.

Czy ktoś ma doświadczenie (więcej niż jeden dzień) z XFPS'em i FragFx'em aby to rzetelnie porównać?

Aby uniknąć klasycznych już spięć "Pad versus FragFX & KiM" proponowałbym ominąć element "etyki gracza" i przejść do meritum (funkcjonalność, wykonanie, działanie itp.).

Byłbym rad za opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Chciałbym pobudzić poprzednie pytanie "czy ktoś może opisać jak to działa" (tylko osobiste doświadczenie). Konkretnie chodzi mi o precyzję optyki chodź to już nie tylko rzecz jasna sprawa samego XFPS'a.

Czy ktoś ma doświadczenie (więcej niż jeden dzień) z XFPS'em i FragFx'em aby to rzetelnie porównać?

Aby uniknąć klasycznych już spięć "Pad versus FragFX & KiM" proponowałbym ominąć element "etyki gracza" i przejść do meritum (funkcjonalność, wykonanie, działanie itp.).

Byłbym rad za opinię.

Mialem i bylem wielce rozczarowany. Wydawalo mi sie ze XFPS bedzie lepszy niz FragFX ale chyba chybilem. Zacznijmy od tej niebywalej kompatybilnosci, it is bullsh*t, drozsze laserowki warjuja, podobnie jak bezprzewodowe oparte na prt. RF, jednak probowalem tylko 4 z czego tylko jedna i to kulkowa byla w porownaniu do reszty zadowalajaca, noo i w miare dobra laserowka Logitecha za jakies 30 PLN ale tego nie uznaje. Z precyzja? Uch... ciezko powiem, nie jest mozliwe wg mnie wyskalowanie czulosci "w sam raz". Jesli ustawimy na szybkosc, to o spokojnym celowaniu z snajperek mozemy zapomniec i na odwrot. Nie oznacza to ze non-stop pudlujemy, trooooooszke praktyki i mozna to wyeliminowac. Jak bym napisal ze pad z tym urzadzeniem nie ma szans, sklamal bym. Grajac na padzie mialem lepsze efekty i gralo sie o niebo wygodniej, ahh te nadwyrezone nadgarstki. Z kolei jesli chodzi o plynnosc, to faktycznie, przy dobrym skalibrowaniu, mozna ja odczuc. Klawiatura... do niej nie mam zastrzezen, odwzorowanie stylu z PC. Wszystkie klawisze z pada mozna zmapowac i przypisac ich funkcje przyciskom na klawie, wrrroooc... nie, normalna strzalke w gore (nie analog) i w dol nie mozna w zaden sposob przypisac klawie, sa ono odpowiednio na stale przypisane do rolki myszy. Przyciski turbo... to jakies nie porozumienie, nie wiem po co je dodali, niby mialy zmienic dla przykladu, ze bron ktora normalnie strzela ogniem ciaglym, to po przelaczeniu na turbo, strzela singlem, fakt strzela, ale jesli skorzystamy przy tym z przyrzadow celowniczych, bron szaleje. Uzytkownicy po zakupie sa pozostawieni sami sobie, zadnego forum, wsparcia firmware, poprostu nic. Co do wykonania urzadzenia to nie ma do czego sie przyczepic, jest dobrze, pomimo Made in China. Urzadzenie czasem potrafi odmowic posluszenstwa wylaczajac sie nagle lub myszke albo zablokowac sie i np. isc caly czas w jednym kierunku. Wtedy pomaga reset urzadzenia (wyciagniecie z usb i ponowne podlaczenie). Nie mam jak porownac to urzedzenie, bo nie mialem konkurencyjnego (FragFX). Powiedziec jednak moge tyle, ze podobnie jak z Fragiem, urzadzenie z jednymi grami dziala lepiej, z drugimi gorzej. Wg mnie, cena jak na polskie realia zcina z nog. Nawet jak bym byl zdesperowanym PC`towcem, teraz bym raczej tego nie kupil. Nie wiem, moze poprostu nie umiem z tego korzystac Nie chce nikogo zniechecac do urzadzenia, jest ono nawet calkiem-calkiem. Takie sa tylko moje odczucia. Gdzieniegdzie, na innych portalach internetowych cieszy sie sporym zainteresowaniem i nie znalazlem zadnych negatywnych opini, dlatego zdecydowalem sie tez kupic je jako pierwsze tego typu.

Jesli mial bym wystawic ocene za ten produkt, to bylo by to holernie naciagane -4, pomijajac przy tym kosmiczna cene :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką i rzetelną wypowiedź pozbawioną uprzedzonych morałów o oszustach . Z opisu stwierdzam, że też nie jest to ideał (porównując do KiM z pc) także skuszę się na następce Fraga (v2), mimo wszystko 229 to mniej niż 300 + K + M. Dzięki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktos powiedziec jak dziala XFPS z killzone 2 ?

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić xfps lecz wpisuję w google tą nazwę i wyświetla mi się wersja na xboxa a pamiętam, że nie dawno widziałem na ps3 i mam pytanie gdzie mogę znaleśc to na ps3 i czy będę mógł używać tego urządzenia też do linuxa? a może jest też jakaś wersja uniwersalna? bo do xboxa też mi by się przydał :D

Edytowane przez kill
Połączono tematy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o ten sprzęt dla noobów ? Dla PS3 jest odpowiednik - Frag FX 2.0

Edytowane przez CritiCalz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, o xfps tylko dla ps3 i widzę, że dodatkowo w nazwie ma Rateup dlatego wyświtelały mi się tylko dla xboxa, więc jest jakiś może uniwersalny dla obu konsol wersja xfps i czy na xfps będę mógł latać po linuksie i czy będzie jakaś różnica między myszkami usb? oraz dlaczego sprzęt dla noobów, że sprzęt dla kompa jest lepszy to nie moja wina ^^

Edytowane przez Psychol111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no sprzęt dla noobków bo grają nim w strzelanki tylko Ci co albo mają słabe staty, albo są za słabi :) Ja z xfps się nie spotkałem. Czemu nie wybierzesz fraga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo chcę nie tylko gier a frag to ma joya zamiast klawę którą potrzebuję do pisania w przeglądarce lub do linux. A po za tym to na fragu raczej sobie nie pogram w Mirror's Edge tylko same fps.

Edytowane przez Psychol111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co jest tu ten temat ?!? Grać się powinno na padzie (wg. mnie nawet na PC), bo jest wygodniejszy, i jak ma takie bajery jak SIXAXIS to można się bardziej wczuć w grę. Pieniądze, za które chcesz kupić Fraga, czy XFPS kupisz sobie 2 dobre gry, czy nowy HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te urządzenie to jeden wielki żart.

Przyznam nigdy nie lubiłem grać w FPS'y na padzie przy PC. Lecz po kilku dniach z konsolą przywykłem i teraz nie ma mowy bym mógł w coś grać bez pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×