Skocz do zawartości
Frosty-PL

Livebox + ps3

Rekomendowane odpowiedzi

spokojnie przez wifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale widziałem tez na forum posty ludzi mających kłopotu z LBTP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

Mam neo 512 liveboxa na drugim pietrze, ps3 na pierwszym i dziala bez zarzutu. Lagów nie doświadczyłem, a demka ssie z taką predkością jak na kompa koło 60kb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Patri295

No jest spoko u mnie na 1mb/s tyle ze maca musisz wpisac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Patri295

Adres MAC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

Ja wpisywałem tylko klucz WEP reszta automatycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Patri295

No a u mnie musialem troche przestawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

A właśnie się zdziwiłem bo nie cenie sobie modemu liveboxa a tu tak łądnie poszło szybko i bez problemów :D życie mnie popieściło bo byłem przez tydzień bez gierek i obczajalem demka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stealth

Witam mam pytanie co trzeba zrobic aby podlaczyc ps3 do liveboxa przez wi-fi, kompletnie sie na tym nie znam, a ostatnia proba podlaczenia innego urzadzenia do neo mi sie nie udala. Przy okazji mam pytanie czy na ps3 mozna przegladac normalnie wszystkie strony www?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było, zamykam.

// mała podpowiedź - w menu na górze masz opcję "szukaj", wpisz livebox :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mogl by ktos dokladnie opisac krok po kroku jak to sie ustawia?? Ja mam straszny z tym problem, automatycznie nie dziala, manualnie tez nie.. Nie wiem gdzie wpisac MACa i wogole lipa.. Szukam na forach, nigdzie nie ma. Mam modem sagem a sila sygnalu to 73% takze powinno byc OK..

POMOCY!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

juz sobie poradzilem :D na koniec przed testem trzeba bylo nacisnac REG ;) nie mialem tego przy necie w laptopie takze to uspilo moja czujnosc.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
juz sobie poradzilem :D na koniec przed testem trzeba bylo nacisnac REG ;) nie mialem tego przy necie w laptopie takze to uspilo moja czujnosc.. :)

Możesz to jakoś bardziej rozwinąć ?? jakie REG ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

treba wcisnąc przycisk REG żeby powiązac ps3 z liveboxem...cała filozofia 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
treba wcisnąc przycisk REG żeby powiązac ps3 z liveboxem...cała filozofia 8)

ale ja nie wiedzałem gdzie jest to REG  :-[ ...trzeba czasem odkurzyć i spojrzeć pod liveboxa  ;D

warnban.gif Byłeś proszony o zmianę podpisu, czy teraz się zastosujesz do prośby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJUS

Witam, wydaje mi się ,że mam trochę więcej lat niż większość z was, więc proszę was o wyrozumiałość,mam problem z podłączeniem ps3 do internetu. Kupiłem synkowi zabawkę, a teraz same kłopoty.Mały chce grać na internecie, a ja za bardzo nie wiem jak to zrobić.Zależałoby mi na połączeniu bezprzewodowym, czytałem o tym ale nigdzie nie było napisane jak to zrobić od a do z. Bardzo proszę panów i młodzież o pomoc, byłbym bardzo wdzięczny.Zaznaczam ,że przeszukałem nie tylko to forum, ale też inne i nikt mi nie pomógł. Proszę wiec mnie nie kasować, a pomóc, lub choćby wskazać miejsce gdzie mógłbym takową pomoc znaleźć. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam. Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witaj!

Zakladam ze juz aktywowales neostrade i komp ci smiga na tym liveboxie, wiec teraz aby PS3 działało w sieci, robisz analogiczne kroki jak w przypadku PCta:

1) Odpalasz PS3. Wchodzisz kolejno w Settings > System Settings > System Information, z tamtad spisujesz sobie MAC address twojej PS3ki.

2) Odpalasz programik do konfiguracji Liveboxa. Wchodzisz w zakladke "Siec bezprzewodowa", a nastepnie w "Edytuj liste filtrów MAC". W rubrykę adres MAC wpisujesz mac adress swojej PS3'ki i klikasz dodaj. Zamykasz i zapisujesz zmiany.

3) Na PS3'ce wchodzisz w Settings > Network Settings > Internet Connection Settings. Tam ustawiasz siec Wireless i wszystkei opcje na auto.

Powinno smigac az milo  8) Mozliwe ze o czyms zapomnialem ale w razie problemow pisz.

Pozdrawiam i dobrej zabawy zycze :]

ps. Jesli nie ma tego w nszym FAQ to moze warto wrzucic ten opisik, moze jeszcze komus sie przyda :) (o ile zadziala :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja podpowiem, że łatwiej jest po prostu wyłączyć filtr adresów MAC w livebox'ie xD Co zresztą sam mam zrobione :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i taka mala rada.

jesli maly chce grac komfortowo to radze

jak najszybciej liveboxa zamienic na normalny

router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A ja podpowiem, że łatwiej jest po prostu wyłączyć filtr adresów MAC w livebox'ie xD Co zresztą sam mam zrobione :P

hmmm a czy czasem wtedy nie masz niechronionej sieci do ktorej kazdy z karta wifi bedzie mial dostep?  8)

augustyniak: Dlaczego na liveboxie ma byc niekomfortowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJUS
Witaj!

Zakladam ze juz aktywowales neostrade i komp ci smiga na tym liveboxie, wiec teraz aby PS3 działało w sieci, robisz analogiczne kroki jak w przypadku PCta:

1) Odpalasz PS3. Wchodzisz kolejno w Settings > System Settings > System Information, z tamtad spisujesz sobie MAC address twojej PS3ki.

2) Odpalasz programik do konfiguracji Liveboxa. Wchodzisz w zakladke "Siec bezprzewodowa", a nastepnie w "Edytuj liste filtrów MAC". W rubrykę adres MAC wpisujesz mac adress swojej PS3'ki i klikasz dodaj. Zamykasz i zapisujesz zmiany.

3) Na PS3'ce wchodzisz w Settings > Network Settings > Internet Connection Settings. Tam ustawiasz siec Wireless i wszystkei opcje na auto.

Powinno smigac az milo  8) Mozliwe ze o czyms zapomnialem ale w razie problemow pisz.

Pozdrawiam i dobrej zabawy zycze :]

ps. Jesli nie ma tego w nszym FAQ to moze warto wrzucic ten opisik, moze jeszcze komus sie przyda :) (o ile zadziala :D)

jESZCZE RAZ WITAM I dziękuję ZA ODP,ALE...

W panelu zarzadzania livebox zrobilem tak jak napisałeś.W konsoli wszedłem na internet conn. setting i po kolei:Wybrałem wireless,póżniej w WLAN settings: Scan,Manually,Automatic. Wybrałem automatic,pojawiło się: AOSS i po wybraniu tego komunikat: Press and hold "AOSS Button" of the access point until the AOSS indicator start blinking. Rozumiem,że w liveboxie muszę wcisnąć jakis gozik.Pod liveboxem są 2 przyciski:RST(chyba reset) i REG Wcisnąłem reg. Po jakims czasie konsola wyświetla komunikat:The access poin was not detected.Wróciłem do WLAN settings i wybrałem scan.Pojawiły się chyba dostępne sieci:

                                  SSiD                          Security                        Signal strength

    1.                      Majus                            WEP                                67%

    2.                                                        WPA-PSK(TKIP)                    55%

    3.    SpeedTouch6D9BBD                          WEP                                35%

Wybrałem Majus. Pojawia się Wlan Security setting: None, WEP, WPA-PSK(TKIP), WPA-PSK(AES). Wybieram None. W address settings:Easy. Komunikat: Checking network configuration.... Po chwili IP address Setting:Automatic,Manual,PPPoE. Wybieram  automatic: Set the DHCP host name.In most cases this setting does not need to be changed. Wybieram :Do not set. Następnie w DNS setting wybieram automatic, w MTU automatic, w Proxy server: do not use, use- wybieram do not use. Następnie UPnP: Enable,disable (o BOZEEE) wybieram enable. Po chwili pokazuje się podsumowanie ustawień. Test connection: sprawdza IP address i pojawia się FAILED. The attempt to obtain an IP address timed out.

Nadmieniam ,że próbowałem też wpisać ręcznie adres IP (uzyskany z liveboxowego panelu zarządzania) W IP Address setting nie wybrałem automatic tylko manual,wpisałem IP i maske podsieci, ale co mam wpisać w Default Router, Primary DNS, Secondary DNS nie wiem, wieć nie wpisałem nic (oprócz IP i maski reszta to same zera)

Na koniec przepraszam za taką formę pytania, ale bardzo mi na tym zależy a jestem laikiem w tych sprawach, bardzo proszę was o pomoc, bo mnie synalek oskalpuje. Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz skonfigurowany WEP wraz z kluczami autoryzacyjnymi, stąd powinieneś wybrać WEP również w konfiguracji PS3, oraz podać odpowiednie klucze autoryzujące do sieci WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rauko

Dobra, od początku.

PC masz do liveboxa podłączone kablem czy przez WiFi??

Jak chcesz konfigurować PS3 ręcznie i wpisałeś już w konfiguracji liveboxa adres MAC PS3-ki to zrób tak.

Na PC wybierz: Start->Uruchom wpisz CMD (Enter)

Na czarnym ekranie, który się pojawi wpisz: ipconfig /all

Tutaj wywali Ci wszystkie niezbędne informacje o które prosi PS3 podczas ręcznej konfiguracji - przepisz to (zmień tylko ospatnią cyfrę w adresie IP na dowolną większą do 254) i sprawdź czy działa.

Jak nie działa to masz jeszcze coś źle ustawione w konfiguracji zabezpieczenia WiFi - tutaj niestety nie pomogę przez forum - jeżeli już to kontakt przez Skype (rebootpc) po 18.30

Uprzedzam, że nie mam LiveBoxa więc nie będę mógł pokierować dokładnie opcja po opcji, ale miałem z tym dziadostwem do czynienia więc mniej więcej wiem jak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×